сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 6
home Вести

Николоски: Очигледно лесно е да се лупаат в огради, ама тешко е да сработат по НАТО стандарди, оставка на Шекеринска

Николоски: Очигледно лесно е да се лупаат в огради, ама тешко е да сработат по НАТО стандарди, оставка на Шекеринска

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку статус на Фејсбук пишува дека Македонија е пред нов срам.

-Македонија пред нов срам!
Откако стана члена на НАТО мора да се направи проверка на сите високи старешини во АРМ. Од нив прво двајца, а сега уште дополнителни четворица не добија НАТО сертификат. Истиот не се добива заради контакти или шпионажа во корист на непријателски земји.
Прашање до Шекеринска и Пендаровски како двајца најодговорни за Армијата
Со кои странски служби овие лица комуницирале или за кого шпионирале?
Дали овие 4 високо рангирани лица се генерали, највисокиот чин во Армијата?
Ова е срам зза Македонија! Ова е срам за власта која потроши многу пари и енергија да се претстави себе како прозападна, а во своите редови има лица кои работат против интересите на Македонија и НАТО. Очигледно лесно е да се лупаат в огради, ама тешко е да сработат по НАТО стандарди. Немаат време затоа што го трошат на бизниси и лични интереси!
Одговорност е потребна! Оставка на Шекеринска од Министер за одбрана е првиот чекор, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Македонија пред нов срам!

Откако стана члена на НАТО мора да се направи проверка на сите високи старешини во АРМ. Од…

Posted by Aleksandar Nikoloski on Сабота, 23 јануари 2021

Коронавирус