петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Николоски: Нивната нова нормалност е ненормалност – Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и рекордер по новозаболени

Николоски: Нивната нова нормалност е ненормалност – Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и рекордер по новозаболени

За жал, Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и достигнува рекорди во регионот по новозаболени, реагира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, откако Македонија во изминатите денови белиежи црна статистика во справување со коронавирусот и е вистински „шампион“ во однос на сите во регионот и пошироко.

Тоа не може да биде новата нормалност, тоа е новата катастрофа за Македонија.

Одговорноста има име.

Филипче е виновен!

Заев е виновен!, пишува Николоски во својата Фејсбук објава.

Најнови вести

Коронавирус