понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 72
home Вести

Николоски: Не е точно дека пратеници ВМРО-ДПМНЕ давале поддршка за договорот со Грција

Николоски: Не е точно дека пратеници ВМРО-ДПМНЕ давале поддршка за договорот со Грција

На денешната прес конференција, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ беше запрашан дали се точни информациите дека одредени пратеници на ВМРО-ДПМНЕ давале поддршка за договорот, како што кажа Петерле после средбата со Христијан Мицкоски.

-Јас бев на состанокот со Петерле и можам да кажам дека ова е неточно или лошо разбрал во преводот или нешто не разбрал. Но, ова е целосно неточно, изјави Николоски.

Коронавирус