среда, 7. декември 2022. Вести денес: 10
home Вести

Николоски на средба со Сијарто: Со вистински пријатели заедно ќе успееме во оваа битка и заедно со македонскиот народ ќе ги поправиме штетите кои ги направија Заев и власта

Николоски на средба со Сијарто: Со вистински пријатели заедно ќе успееме во оваа битка и заедно со македонскиот народ ќе ги поправиме штетите кои ги направија Заев и власта

Вчера во Луксембург остварив средба со големиот пријател на Македонија, министерот за надворешни работи на Унгарија, Szijjártó Péter . Унгарија е силен поддржувач на евроинтеграциите на Македонија, а министерот за надворешни Петер Сијарто силно се залага за почеток на преговори со ЕУ. Со вистински пријатели заедно ќе успееме во оваа битка и заедно со македонскиот народ ќе ги поправиме штетите кои ги направија Заев и власта.

Фејсбук статус на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски

Qatar 2022