вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Николоски на црковно-народниот собир во охридското село Скребатно по повод Голема Богородица

Николоски на црковно-народниот собир во охридското село Скребатно по повод Голема Богородица

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска присуствуваше на големиот црковно-народен собир по повод православниот празник Успение на Пресвета Богородица кој секоја година се одржува во охридското село Скребатно. На истиот собир присуствуваше и претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска со сопругата Маја и синот.

-Со претседателот Иванов и пријателите од ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, Струга и Кичево Кирил Пецаков, Сашо Донев, Никола Затуроски и Влатко Стојкоски во Скребатно со македонскиот народ на Голема Богородица. За многу години!, пишува Николоски на својот Фејсбук профил.

Парламентарни избори 2020