вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Вести

Николоски: На 15 јули народот ќе го згази Заев заради сите понижувања, криминал и неправди кои му ги нанесе!

Николоски: На 15 јули народот ќе го згази Заев заради сите понижувања, криминал и неправди кои му ги нанесе!

Вчера имав прекрасен ден во Струмица, а денес во Гевгелија, илјадници луѓе очекуваат и ќе донесат обнова на Македонија! Знам дека и Заев знае за тоа. Стига аберот брзо и добар и лош. Заев во напад на паника од извесниот пораз очајно вели дека ќе ме згазел во Струмица.

Некој сигурно ќе биде згазен, а тоа нема да сум јас… Она што исто така е сигурно е дека народот ќе го згази Заев на 15ти јули заради сите понижувања, криминал и неправди кои му ги нанесе!, вели во својата објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ4 Александар Николоски.

Коронавирус