четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 132
home Вести

Николоски ја посети винаријата „Пуклавец“: Македонското вино и грозје заслужуваат поддршка од државата

Николоски ја посети винаријата „Пуклавец“: Македонското вино и грозје заслужуваат поддршка од државата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, денес во рамки на посетата на Неготино ја посети винаријата „Пуклавец“.

-Ова е винарија од Словенија која има инвестиција и во Македонија. Разговаравме за квалитетот на македонското грозје и вино, но и пласманот кој се потешко се наоѓа поради корона кризата. Македонското вино и грозје заслужуваат поддршка од државата, напиша тој на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус