петок, 3. јули 2020. Вести денес: 156
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Николоски: Избори на 21-ви јуни нема да има!

Николоски: Избори на 21-ви јуни нема да има!

Македонија најлошо се справува со кризата од сите земји во регионот, обвини Александар Николовски во вечерашната дебата со Радмила Шекеринска на ТВ 24.

-Во Хрватска во изминативе два дена има само 4 нови случаи и воопштено нема вонредна состојба. Македонија за два дена има 47 случаи. Бројот на тестови во Македонија на милион жители е 10.683, а во Хрватска е 13.583. Дај Боже да бевме во иста ситуација со Хрватска. Ако СДСМ планира да оди на избори на 21 јуни на сметка на граѓаните со среќа нека им е. Со вакви бројки да одат на избори, се среќа нека им е. Ние нема да дозволиме да се загрози здравјето на граѓаните со такви избори. Да кажам јасно во вашата емисија, избори на 21 нема да има, да сме јасни за таа работа, вели Николовски.

Парламентарни избори 2020