четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 2
home Вести

Николоски: Еве што ветуваше Заев, а што е реалноста- ветуваше брда и долина, а реалнооста е 2 денари кило грозје

Николоски: Еве што ветуваше Заев, а што е реалноста- ветуваше брда и долина, а реалнооста е 2 денари кило грозје

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку видео на својот Фејсбук профил денеска се потсети на неостварените ветувања на премиерот Зоран Заев.

-Македонските лозари се понижени!
Само 2 денари е кило грозје, 2 денари! Еве што ветуваше Заев, а што е реалноста. Ветуваше брда и долина, а реалнооста е 2 денари кило грозје. Стоп за зелената мафија!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Македонските лозари се понижени! Само 2 денари е кило грозје, 2 денари! Еве што ветуваше Заев, а што е реалноста. Ветуваше брда и долина, а реалнооста е 2 денари кило грозје. Стоп за зелената мафија!

Gepostet von Aleksandar Nikoloski am Mittwoch, 30. September 2020

 

Најнови вести