петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 28
home Вести

Николоски: Еве како Заев лажеше дека Македонија доби датум за преговори со ЕУ и во 2018 и во 2019 година! (ВИДЕО)

Николоски: Еве како Заев лажеше дека Македонија доби датум за преговори со ЕУ и во 2018 и во 2019 година! (ВИДЕО)

Македонија не почна преговори со ЕУ и не го доби фамозниот датум за преговори ни во 2018 ни во 2019 заради КРИМИНАЛОТ и КОРУПЦИЈАТА на Заев. Сите овие години континуирано зборував дека со Заев и оваа криминална Влада Македонија НЕМА ДА ДОБИЕ датум за почеток на преговори, реагира преку социјалната мрежа на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

Во продолжение интегрален текст од објавата на Николоски:

Да се потсетиме како Заев ЛАЖЕШЕ дека Македонија доби датум за преговори со ЕУ и во 2018 и во 2019 година!

Македонија не почна преговори со ЕУ и не го доби фамозниот датум за преговори ни во 2018 ни во 2019 заради КРИМИНАЛОТ и КОРУПЦИЈАТА на Заев. Сите овие години континуирано зборував дека со Заев и оваа криминална Влада Македонија НЕМА ДА ДОБИЕ датум за почеток на преговори.

За жал тоа се оствари! Нашите информации и апели НЕ САКАА да ги слушаат. ЦЕНАТА ја плаќаат сите граѓани за жал!
ОСТАВКА веднаш е решението!

Погледнете како Заев ,,доби датум”!, пишува Николоски во својата објава.

Локални избори 2021