недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

Николоски доби благослов од струмичката црква на почеток од кампањата

Николоски доби благослов од струмичката црква на почеток од кампањата

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ4, Александар Николоски кампањата ја започна од црквата во Струмица.

„Тргнуваме од Струмица од Нашата црква, од Македонската Православна Црква од црквата свети Кирил и Методиј во Струмица каде што утрово добив благослов“ -напиша тој.

Коронавирус