сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Николоски: Доаѓа ново време за промена и правда (ВИДЕО)

Николоски: Доаѓа ново време за промена и правда (ВИДЕО)

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски сподели видео на својот Фејсбук профил под кое напиша „Доаѓа ново време за промена и правда“.

-ДОАЃА НОВО ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНИ И ПРАВДА!

Македонија од секој удар кој и бил нанесен излегувала посилна и силно возвраќала на ударот.

Македонскиот идентитет значи да си победник и ние ќе ги донесиме победите. Ќе ставиме крај на поразите затоа што тоа и го должиме на Македонија, на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Следуваат промени на подобро, подобри времиња, квалитетни реформи, почитување на принципите и позитивни резултати кои ќе ги почувствува секој еден од вас. Тоа ви го ветуваме и тоа ветување ќе го исполниме. Обновата доаѓа!, стои во Фејсбук статусот на Николоски.

Коронавирус