сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Николоски до Заев: Таму каде што тој мисли дека ќе оди, јас сум бил и знам многу добро криминалци и корумпирани таму во друштво не сакаат

Николоски до Заев: Таму каде што тој мисли дека ќе оди, јас сум бил и знам многу добро криминалци и корумпирани таму во друштво не сакаат

-Зборуваат за Европа и за НАТО, а нашите дедовци лежеа по затвори за прозападна ориентација на Македонија, додека нивните од комунистичката партија ги затвараа. Зборуваат за прозападни вредности, а Македонија ја направија Казабланка и затоа сакам нешто да кажам. Со Зоран Заев ќе се натпреваруваме во 4 изборна единица и во Македонија со програма, со концепти, со луѓе. Тоа ќе е до 12, а после 12 април правдата во Македонија ќе дојде и Зоран Заев ќе одговара. Сакам оттука да му порачам дека ќе одговара за сите криминали и злодела кои што ги направи во овие години власт во Македонија, ќе одговара. Слушам зборува овој или оној ќе му направел влада, па сега зборува дека овој или оној ќе го спасел. Би сакал нешто да му кажам, на вратите на кои што тропа, јас сум бил внатре. Таму каде што тој мисли дека ќе оди, јас сум бил и знам многу добро криминалци и корумпирани таму во друштво не сакаат. Напротив бараат да одговараат и затоа спас му нема, изјави вечерва потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

Коронавирус