вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Николоски: Бандити спремни на СЕ само за зачувување на било каква моќ и власт во моментов владеат со Македонија

Николоски: Бандити спремни на СЕ само за зачувување на било каква моќ и власт во моментов владеат со Македонија

Бандити спремни на СЕ само за зачувување на било каква моќ и власт во моментов владеат со Македонија. Бандити кои свесно или несвесно правеле криминал, којшто сега за да го заштитат се спремни да тргуваат со македонските национални интереси.

Да им порачам уште еднаш, ако кога Заев и неговите пајташи го правеле криминалот, мислеле дека тој криминал нема да го документираат барем две служби, на две наши соседни држави тогаш длабоко се лажеле.

Затоа сега им се случува при секоја национална одлука, при секое национално прашање да им тропнат на маса, да им ја фрлат папката на маса и да им кажат или ова ќе го потпишете или ова ќе излезе за вас.

Со такви уценети бандити имаме работа, на којшто на 15ти Јули треба да им ставиме крај и да ги испратиме на најтемните страни на македонската историја, вели во својот говор од синоќа на собирот во Гевгелија носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ4 Александар Николоски.

Коронавирус