среда, 28. јули 2021. Вести денес: 156
home Вести

Николоски: Ако му дозволиме уште еден мандат на Заев, засекогаш ќе ја уништи Македонија

Николоски: Ако му дозволиме уште еден мандат на Заев, засекогаш ќе ја уништи Македонија

Македонија може да се обнови после 3 години пустошење од Зоран Заев. Но ако му дозволиме уште еден мандат, засекогаш ќе ја уништи Македонија, ќе го продаде јазикот и економски ќе ја донесе до банкрот.

Не смееме да дозволиме тоа да се случи!, вели носитолот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ4 Александар Николоски.

Коронавирус