сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 9
home Вести

Николоски: Ако добиев инструкции дека треба да го бранам договорот како амбасадор ќе си поднесев оставка  

Николоски: Ако добиев инструкции дека треба да го бранам договорот како амбасадор ќе си поднесев оставка  

Доколку ја вршев функцијата амбасадор на Република Македонија во мисијата на Европската унија и ако добиев инструкции да го бранам договорот со Грција, ќе си поднесев оставка од амбасадорското место, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски гостувајќи во емисијата Фактор на телевзија 24.

Според него доколку премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров биле почесни и не беа толку корумпирани, договорот кој ќе се донел би бил подобар.

Коронавирус