понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Вести

Ни едно вработување или избор не минува без одобрение од Кирацовски

Ни едно вработување или избор не минува без одобрение од Кирацовски

Александар Кирацовски, генералниот секретар на СДСМ, денеска ги изреволтира новинарите, бидејќи сам си постави прашање, сам си одговори и искоментира:

„Мој предлог за нов координатор на пратеничката група е Јордан Митревски. И бидејќи е мој предлог и ќе биде“, рече Кирацовски, на заминување од прес конференцијата кога камерите беа исклучени.

Кирацовски е и пратеник и претседател на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, и важи за влијателен човек во партијата.

Добро упатени извори за А1он велат дека ниедно вработување или избор не минува без одобрување од Кирацовски.

Најнови вести

Коронавирус