петок, 5. март 2021. Вести денес: 89
home Вести

Ни доаѓа викендот- еве какво време најавуваат метеоролозите, особено прочитајте дали ќе врне снег!

Ни доаѓа викендот- еве какво време најавуваат метеоролозите, особено прочитајте дали ќе врне снег!

Од утре ќе настапи преодно стабилизирање на времето, но ќе се задржи студено, особено во утринските часови.

Од петок следува период на променливо облачно и потопло време со нови врнежи од дожд, а на планините од снег.

Времето во сабота ќе биде променливо облачно, претпладне и кон крајот на денот со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Во недела времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд кои претпладне на запад може да замрзнуваат на тлото, на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Коронавирус