среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 32
home Вести

НИ ДОАЃА ТЕМПЕРАТУРА НАД 40 СТЕПЕНИ: Метеоролозите најавуваат екстремно топло време, но и големо разочарување – еве ги деталите

НИ ДОАЃА ТЕМПЕРАТУРА НАД 40 СТЕПЕНИ: Метеоролозите најавуваат екстремно топло време, но и големо разочарување – еве ги деталите

Времето утре ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во четврток времето ќе биде сончево и многу топло, ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во петок времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Во сабота времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

УХМР најавува и дека утре и во четврток времето ќе биде сончево и многу топло со пораст на дневната температура.

Во петок и за време на викендот во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.