сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 35
home Вести

НИ ДОАЃА ПОРОЕН ДОЖД И ЗАСИЛЕН ВЕТЕР – детална временска прогноза за претстојниот викенд

НИ ДОАЃА ПОРОЕН ДОЖД И ЗАСИЛЕН ВЕТЕР – детална временска прогноза за претстојниот викенд

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Времето петок ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен правец.

Во сабота времето ќе биде променливо облачно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во недела времето ќе биде сончево со умерена облачност, во планинските подрачја со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец.

Коронавирус