среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Вести

Незапаметено мала излезност: Погледнете ја статистиката од општините

Незапаметено мала излезност: Погледнете ја статистиката од општините

Огромна е разликата во излезноста на денешниот референдум во однос на парламентарните избори во 2014 и 2016 и локалните избори 2017 година.

Во сите општини, се бележи слаба заинтересираност кај граѓаните.

Погледнете во продолжение, како во општините ширум Македонија се движат бројките на граѓани кои излегле да гласаат на референдум, во споредба со излезноста за изборите минативе години.

 

loading...

Најнови вести