сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 41
home Вести

Невремето започна во дел од градовите- Циклонот доаѓа и кон Скопје

Невремето започна во дел од градовите- Циклонот доаѓа и кон Скопје

Времето во Македонија денеска облачно и врнежливо, а така ќе биде се до вторник. Се очекуваат и силен ветер и грмежи.

Како што претходно најавија метеоролозите почнувајки од денеска па натака кон подрачјето на Македонија се приближува нова ЦИКЛОНСКА активност што ќе ни ја донесе и новата промена на временската состојба.

Ова се температурите од рано наутро според Accuweather, а во дел од градовите веќе започна и дождот.

Коронавирус