вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Невремето почна низ Македонија- УХМР информира до кога ќе врне

Невремето почна низ Македонија- УХМР информира до кога ќе врне

Ова е состојбата во Македонија во моментов. Во Охрид и Куманово невреме, а се најавува и во Скопје.

Ова се и температурите.

До петок времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно, на места со обилни врнежи од дожд (50-70 л/м2 за целиот период). Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град. За викендот времето ќе биде сончево и потопло.

Најнови вести

Коронавирус