петок, 18. септември 2020. Вести денес: 126
home Вести

Невреме во Скопје: Паѓа град со големина на орев (ФОТО)

Невреме во Скопје: Паѓа град со големина на орев (ФОТО)

Големо невреме го зафати Скопје попладнево.

Освен силниот дожд, паѓа и град.

Читател на Курир од скопски Аеродром ни испрати фотографии кои ви ги прикажуваме во продолжение:

 

Коронавирус