вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 45
home Вести

Невреме на повидок, молњи на скопското небо

Невреме на повидок, молњи на скопското небо

Вечерва во Скопје има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Над Скопје има молњи, иако дождот не паѓа во сите делови на градот.

На места има и засилен ветер.

За утре во утринските часови е предвидено топло и убаво време, а во пладневните часови претежно во планинските региони ќе има зголемена облачност и нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

 

 

Коронавирус