четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 52
home Вести

Невреме и 40 степени – Температурите во моментов во Македонија

Невреме и 40 степени – Температурите во моментов во Македонија

Надвор е ужасно топло како што веќе беше најавено, а Македонија е во портокалова фаза.

Таквото време ќе се задржи до наредната среда.

Ова се температурите низ Македонија во 16. часот. Според прогнозата на Accuwather невреме има во Штип, но и таму е пеколно топло.

Коронавирус