недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 84
home Вести

Невреме беснее низ Македонија – На овие места врне и грми

Невреме беснее низ Македонија – На овие места врне и грми

Ова се температурите и состојбата низ Македонија. Продолжениот викенд ни почна со облаци, дожд и грмотевици.

Се очекува утре стабилизација, од задутре пак дожд.

Коронавирус