понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Вести

Неверојатни температури низ Македонија- Ваква е моменталната состојба

Неверојатни температури низ Македонија- Ваква е моменталната состојба

Во Скопје денес е сончево и топло, а попладнево се очекува мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утре ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд, а од вторник и со локална појава на грмежи.

Најнови вести

Коронавирус