среда, 17. јули 2019. Вести денес: 0
home Вести

Неверојатни температури низ Македонија – погледнете каква е моменталната состојба

Неверојатни температури низ Македонија – погледнете каква е моменталната состојба

Вечерва локално процесите проследени со интензивен пороен дожд, засилен ветер, електрични празнења и услови за појава на град.

Слично време со чести врнежи и грмежи како и услови за локално невреме ќе продолжи и во текот на следните денови како и за време на викендот кој доаѓа додека температурите на воздухот ќе бележат тенденција на опаѓање.