вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 18
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Неуспешниот референдум во Македонија низ призмата на британски „Гардијан“ (ФОТО)

Неуспешниот референдум во Македонија низ призмата на британски „Гардијан“ (ФОТО)

Ниската излезност на референдумот за промена на името на земјата за ставање крај на спорот со Грција создаде нова несигурност на Балканот и за ЕУ, пишува кратко на Гардијан покрај сликата на полско- британскиот сликар Андржеј Краузе

Коронавирус