четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Вести

Нетпрес: Пратеникот на СДСМ Благојче Трпески делеше „правда“ по гостиварските улици

Нетпрес: Пратеникот на СДСМ Благојче Трпески делеше „правда“ по гостиварските улици

Пратеникот на СДСМ од Гостивар, Благојче Трпески,  по гостиварските улици делел правда, пишува Нетпрес.

Имено, физички бил нападнат граѓанин на Гостивар кој со своето малолетно дете го паркирал автомобилот. Освен физичкиот напад, на граѓанинот му е искршено и ветробранското стакло на автомобилот од страна на пратеникот.

Сето тоа се случувало пред очите на малолетно дете.

Случајот е пријавен во гостиварската полиција.

Локални избори 2021