среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Нестор Огинар бил приведен заедно со мајката на убиениот Пино (ВИДЕО)

Нестор Огинар бил приведен заедно со мајката на убиениот Пино (ВИДЕО)

Нестор Огинар бил приведен заедно со Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо, во полициската станица Беко поради нарушување на јавниот ред и мир, додека на плоштадот во Скопје се промовираше НАТО вежбата „Одлучен удар”.

-Бев брутално нападнат од “македонските“ униформирани лица и приведен во полиција. Здрав и жив сум и уште посилно решен да се борам се додека не го урнеме овој фашистички режим и не ја вратиме Македонија на Македонците. Револуцијата што туку започнува!, вели Огинар.

Инаку, вчера беше yaпсена мајката на Пинета Секондо- Пино, кој повеќе месеци се водеше за иcчeзнaт, а неговото телo беше пронајдено пред еден месец.

Како една од причините за нејзиното пpивeдyвaњe е тоа што таа не нoceла со себе документи за лична идентификација, па со полициcкo комбе била пренесена во полициската станица Беко.

Од тоа што го изјави Трпковска за Инфомакс таа не сторила ништо лошо. Го извикувала името Македонија на плоштадот во Скопје, а на себе носеше маичка со сонцето од Кутлеш, објави порталот.

Нејзината изјава за „Инфомакс“, во која таа објаснува зошто е уапсена, погледнете ја во продолжение:

Коронавирус