вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 20
home Вести

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде нестабилно, претежно претпладне и особено во западните и јужните делови каде ќе има краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурите ќе се движат од 14 до 35 степени. Ув индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје ќе биде нестабилно, а температурата ќе се движи од 19 до 30 степени.

Од сабота се очекува стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура.

Коронавирус