сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 123
home Вести

Нестабилно време и во наредите денови

Нестабилно време и во наредите денови

Нестабилното време со сончеви периоди, пороен дожд и грмежи, ќе продолжи до крајот на неделава, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време со услови за појава на изолирана нестабилност претежно во планинските предели. За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Мининалната температура ќе се спушти со 11, а максималната ќе достигне 36 степени.

Коронавирус