сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

„Неспособноста на Шилегов се гледа и во тоа што 40 минути немаше екипи за гаснење на пожарот додека гореа бараките на судот“

„Неспособноста на Шилегов се гледа и во тоа што 40 минути немаше екипи за гаснење на пожарот додека гореа бараките на судот“

Неспособноста на Шилегов се гледа и во тоа што 40 минути немаше екипи за гаснење на пожарот додека гореа бараките на судот, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Тие прашуваат дали станува збор за подметнат пожар на местото каде треба да се изградат згради и дали во бараките има документација која уплашената власт во заминување ја уништува?

Коронавирус