сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 94
home Вести

Непотизмот не запира: Директорот на ТИРЗ најави вработување на сите негови пријатели и блиски (ВИДЕО)

Непотизмот не запира: Директорот на ТИРЗ најави вработување на сите негови пријатели и блиски (ВИДЕО)

Директорот на Дирекцијата за технолошко развојни индустриски зони Александар Младеновски денеска со свое обраќање го означи почетокот на градба на новата фабрика на компанијата „Балканлар Пластик“.

Тој денеска изјави дека во фабриката која се гради во економската зона во која е тој директор ќе бидат вработени негови пријатели и блиски.

Кога ќе погледнам дека нешто почнува да се гради многу ме радува. Поради тоа што сум сигурен дека за некој месец на ова исто место ќе работат мои пријатели, блиски, рече Младеновски.

Младеновски е добро познат на јавноста како активист на Шарената револуција и беше во првите редови на протестите во Скопје.

Коронавирус