среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Непокор: Во Волино денеска блеска сонцето од Кутлеш (ФОТО)

Непокор: Во Волино денеска блеска сонцето од Кутлеш (ФОТО)

Во непокорно Волино денеска блеска сонцето од Кутлеш.

Инаку таму вчера се случуваше вистинска драма.

Според информации на Алфа, жители на селото Волино од општина Дебрца, биле приведени на фудбалски меч и биле однесени во полициска станица во Охрид затоа што скандирале против „преспанското“ име на земјата, а воедно и го истканувале знамето со сонцето од Кутлеш.

Коронавирус