четврток, 5. август 2021. Вести денес: 170
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Неофицијално: Владата ќе побара нова вонредна состојба!

Неофицијално: Владата ќе побара нова вонредна состојба!

Како што дознава КУРИР, ќе биде прогласена уште една вонредна состојба во  Македонија.

Зоран Заев денес побара продолжување од три дена на вонредната состојба иако тврдеше дека нема потреба од истата. Владата најверојатно ќе побара исто толку денови.

Како што дознаваме, Владата денес ќе има седница на која ќе побара претседателот Стево Пендаровски да ја продолжи вонредната состојба.

Коронавирус