понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 22
home Вести

Неофицијално: Најцрн ден во Македонија, над 900 заболени од коронавирус

Неофицијално: Најцрн ден во Македонија, над 900 заболени од коронавирус

Денес во Македонија по се изгледа ќе биде нај црн ден од почетокот на пандемијата со рекордни над 900 заболени.

Во Македонија од ден на ден брои се повеќе заболени од вирусот, а власта на СДСМ и Заев молчи и не презема соодветни мерки.

 

Коронавирус