среда, 15. јули 2020. Вести денес: 59
home Вести

Неофицијално: 88 нови случаи на Ковид-19 во Скопје

Неофицијално: 88 нови случаи на Ковид-19 во Скопје

Се уште нема официјални информации од Институтот за јавно здравје за вкупната бројка на новозаболени на ниво на цела држава.

Според информации за Сител од Центарот за јавно здравје само во главниот град изминатото деноноќие се дијагностицирани 88 нови случаи позитивни на Ковид-19.

Најголем број од овие случаи се во скопската општина Чаир каде што според информациите има над 110 активни случаи на Ковид-19.