среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 105
home Вести

НЕОФИЦИЈАЛНО: 641 новозаразен, 325 се од Скопје

НЕОФИЦИЈАЛНО: 641 новозаразен, 325 се од Скопје

Алармантен број на новозаразени од коронавирус во Македонија.

Како што неофиијално дознава КУРИР денес има 641 новозаразен во Македонија, од кои 325 се од Скопје.

Состојбата е загрижувачка во цела Македонија, а Скопје е најсериозно жариште.

Коронавирус