петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 134
home Вести

НЕОФИЦИЈАЛНО: 5 патници загинаа во превртениот автобус кај Тетово

НЕОФИЦИЈАЛНО: 5 патници загинаа во превртениот автобус кај Тетово

Според неофицијални информации, петмина патници го загубиле животот во сообраќајната несреќа во која автобус се преврте кај Тетово, пишува fokus.mk

Од МВР најави официјални информации во следниот период. Автобусот кој излетал од автопатот и се превртел е на компнаијата Дурмо Турс.

Најнови вести

Локални избори 2021