петок, 23. јули 2021. Вести денес: 80
home Вести

НЕОЧЕКУВАНА СЛИКА НА ГРАНИЦИТЕ: На ваква глетка никој не се надеваше уште на првиот ден откако се отворија премините (ФОТО)

НЕОЧЕКУВАНА СЛИКА НА ГРАНИЦИТЕ: На ваква глетка никој не се надеваше уште на првиот ден откако се отворија премините (ФОТО)

Денеска Македонија официјално ги отвори своите граници без никакви ограничувања.

Нашата земја по тримесечниот забранет влез и излез од земјава поради коронавирусот денеска официјално дозволува нормален проток на луѓе без да им се бараат посебни услови или пак негативни тестови за коронавирусот.

Сепак иако границите се отворија сликата денеска таму не е ништо поразлична додека истите беа затворени.

Според официјалните информации над 3.000 лица во текот на денешниот ден стартувајќи од полноќ ја поминале границата на Табановце, додека во Дебар поминале 274 лица.

Деталната слика од граничните премини во овој момент погледнете ја во продолжение:

 

Коронавирус