среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 133
home Вести

Нема возила од Итна помош за пациенти, ама има за роба од Бит Пазар (ФОТО)

Нема возила од Итна помош за пациенти, ама има за роба од Бит Пазар (ФОТО)

Возило на Итна помош наместо пациенти денес возеше роба од Бит Пазар.

Фотографии кои беа објавени на социјалните мрежи покажуваат како возило на Итна медицинска помош се полни со цвеќиња од овој скопски пазар.

Ова е скандалозно бидејќи тие возила треба да служат за да им помагаат на пациентите, а во ова тешко време, Брза помош нема ниту за дел од пациентите.

Најнови вести

Коронавирус