понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Вести

Нема уште долго да се радуваме на сонцето – следи драстична промена

Нема уште долго да се радуваме на сонцето – следи драстична промена
илустрација

Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има во западните делови.

Поголемо наоблачување со локален дожд ќе има за време на викендот и во почеток на наредната седмица.

Најнови вести

Коронавирус