вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

НЕМА СПАС ОД ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Еве ја новата препорака на Комисијата за заразни болести која ја донесе денес!

НЕМА СПАС ОД ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Еве ја новата препорака на Комисијата за заразни болести која ја донесе денес!

Забраната и посебниот режим на движење на граѓаните во временски период од 20 часот до 5 часот наредниот ден, што беше воведена на 6 април завршува утре.

Од Комисијата за заразни болести за МИА информираа дека донеле препорака за продолжување на рестриктивните мерки во наредните седум дена.

Владата утре на седница ќе ја разгледа денеска донесената препорака од Комисијата за заразни болести, а што ја разгледа и Кризниот штаб, за продолжување на рестриктивните мерки.

Коронавирус