среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Нема спас од невремето- УХМР информира до кога ќе врне

Нема спас од невремето- УХМР информира до кога ќе врне

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР.

Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на град.

И вчера имаше силно невреме во Струмица, Струга, Берово, Демир Капија.

Најнови вести

Коронавирус