вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 145
home Вести

„Нема правда, нема мир“ извикуваат демонстрантите на протестот против полициската бруталност во Битола (ВИДЕО)

„Нема правда, нема мир“ извикуваат демонстрантите на протестот против полициската бруталност во Битола (ВИДЕО)

Битолчани денеска излегоа на протест против полициската бруталност откако пред некој дел битолчанец беше брутално претепан од страна на полициски службеник.

Во текот на вчерашниот ден, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес-конференција посочи дека поднесена е кривична пријава и суспензија за полицаецот, а суспендиран е и уште еден полицаец, кој бил присутен за време на инцидентот.

Атмосферата од протестот ви ја пренесува ТВ21:

Коронавирус