недела, 27. ноември 2022. Вести денес: 20
home Вести

Нема подолги задржувања на граничните премини

Нема подолги задржувања на граничните премини

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, информира Автомотосојузот на Македонија во вечерниот извештај за состојба на патиштата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Коронавирус