понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Нема место за паника – патникот од Дубаи е НЕГАТИВЕН на коронавирус

Нема место за паника – патникот од Дубаи е НЕГАТИВЕН на коронавирус

Патникот кој што бил шест дена во Дубаи, и дошол во Скопје, утринава со симптоми на грип се јавил во инфективната клиника. Тестирањата покажаа дека резултатите се негативни на коронавирус, дознава ТВ21.

Вчера имаше лице од Италија кое дошло во Скопје и кое беше тестирано од коронавирус, и резултатите и за него беа негативни.

Парламентарни избори 2020